Фото – Димитар Витанов апсолутен кадетски Шампион на Македонија во карате

Димитар Витанов од Струмица ги собра сите можни златни медали во кадетска конкуренција. Откако минатиот месец се закити со злато во кати, тој денеска на државното првенство во техника и борби се закити со нови две злата со што стана апсолутен ШАМПИОН во традиционално карате во кадетска конкуренција на Македонија

14 годишниот Витанов е член на Карате клубот АБЦ и преставува светла надеж на струмичкото карате откако оваа година беше на самиот врв на европскиот Дунав КУП во Австрија и Светскиот КУП во Белград

Инаку Витанов под тренерска палка на мајстор Ристо Обрадов сериозно се наметнува и во македонската карате селекција во младинските погони а беше дел и од Балканскиот шампионат во Романија

„БЕЛАСИЦА НИЗ ИСТОРИЈАТА“ – нова рубрика на ФК Беласица

Ѓ. K.

Вечерева Македонија – Норвешка во Гевгелија во претквалификации за Евробаскетот 2025

По пионерите, кадетите и младинците на Академија Пандев во финалето за КУП титулите