Беласица ја шокираше Ренова во Тетово и ја забележа првата првенствена победа

Струмичките сино бели конечно забележаа победа во прволигашкото првенствено натпреварување. На гостувањето во Тетово, Беласица со головите на Јордан Серафимовски и Филип Ивановски славеше против Ренова со 2:0

Головите беа постигнати во второто полувреме  откако, првите 45 минути поминаа во надмудрување на двете страни. Но во вторите 45 минути избраниците на Марјан Живковиќ беа далеку порасположени за победа и ја искористија шансата за победа

Со ова победа Беласица не е веќе на дното и се искачи две позиции погоре на прволигашката табела. Следното коло во среда дома се среќава со Шкупи.

Фото – Заврши Пандев КУП 2018 – Надежите од Академија Пандев меѓу најдобрите во сите генерации