Џио Струмица славеше против Шутова во полуфиналето од Купот- финале ќе се бара во Кичево

Одбојкарите на Џио Струмица забележаа победа во првиот меч од полуфиналето од Купот на Македонија во одбојка. Во салата Парк славеа со 3:1 во сетови ( 25:21, 25:21. 26:28, 25:13) и со овој резултат за седум дена ке патуваат во Кичево на реванш по КУП финале

Струмичани одиграа одличен меч . Беа на прагот да дојдат до убедлива победа но во третиот сет не успеа да го свртат резултатот во своја корист. Во четвртиот сет беше ртуина за струмичани кои го добија со 25:13 за конечни 3:1

Инаку во 4 сет при 12:6 имаше прекин поради верблна расправија. Снимка од мечот Џио Струмица-Шутова утревечер на програмата на Канал ВИС со почеток во 22:30…

Беласица промовираше уште три нови засилувања

Ѓ. K.

Полска Легија противник на Академија Пандев во Конференциската лига

КК Струмица ја разочара публиката, ниту Кожув не можеа да го совладат- Шест натпревари, шест порази