Наковски Волеј доминантен, по втор пат го освои битолски Пелистер на свој терен

Одбокарките на Наковски волеј со победа го започнаа пролетниот дел од првенството. Во салата при СОУ Димитар Влахов во Струмица со 3:0 го совладаа битолски Пелистер Волеј и останаа во игра за пласман за плеј офф завршницата за освојување на шампионската титула

Струмичанки не дозволија изненадување на домашен терен иако гостинките од Битола се обидуваа да направат сензација и да освојат сет. Така го започнаа првиот сет но струмичанки на крај го добија со 25:20. Слично беше и во вториот кој Наковски го доби со 25:14 додека третиот беше чиста рутина за домаќинките кои со 25:12 ставија крај на мечот

Ова е деветта победа на Наковски и остануваат трети на прволигашката табела веднаш зад скопските Работнички жени и Работнички Скопје

Академија Пандев реагира: Судијата Стојчевски во Кратово ем судеше тенденциозно ем пцуеше !