Видео – Беласица ги стопи гипсарите со 3:1, пандевци славеа со автогол со 2:1

Пандевци остануваат на третата позиција на прволгиашката табела откако на Кукуш во Турново славеа против Победа со 2:1. Сашко Пандев го окри резултатот по што Макота израмни . Во финишот од средбата тимот на Југослав Тренчовски преку автогол од Исаевски забележа победа со 2:1 . Со ова победа ,,пандевци,, остануваат трети на табелата….

Гол на Пандев за 1:0

Гол на Макота за 1:1

Агтоголот на Исаевски за конечни 2:1

Фудбалерите на Беласица забележаа значајна победа против Ренова и за Тетово гостите ги испратија со 3:1. Борбен меч во кој и двата тима демонстрираа желба за победа. Ивановски во 8 та минута го отвори резултатот додека гостите преку Мишковски на крајот од првото полувреме израмнија

Во 78 минута гостите играа со рака во 16 тникот по што беше покажан пенал за струмичките синобели. Во тој момент дојде до физички конфликт мегу Мишковски и Серафимовски по што судијата додели црвен картон за гостинскиот играч а Балдовалиев зголеми на 2:1

Пепи Ѓеоргиев ги донесе конечните 3:1 откако Милушев го пронајде пред петерецот на гостите

Гол на Филип Ивановски за 1:0

Гол  на Мишковски за 1:1

Гол на Балдовалиев од пенал за 2:1

Гол на Ѓеоргиев за конечни 3:1

Одбојкарите на Струмица докажаа кој е кој – ја освоија КУП титулата

Видео – Во Василево почнува турнирот во мал фудбал, градоначалникот Јанев им посака фер плеј натпреварување

Пандевци по третпат подобри од Беласица и се искачија на втората позиција во шампионатот