• Fri. May 17th, 2024

Видео – Беласица ги стопи гипсарите со 3:1, пандевци славеа со автогол со 2:1

ByВане Трајков

Nov 22, 2018

Пандевци остануваат на третата позиција на прволгиашката табела откако на Кукуш во Турново славеа против Победа со 2:1. Сашко Пандев го окри резултатот по што Макота израмни . Во финишот од средбата тимот на Југослав Тренчовски преку автогол од Исаевски забележа победа со 2:1 . Со ова победа ,,пандевци,, остануваат трети на табелата….

Гол на Пандев за 1:0

Гол на Макота за 1:1

Агтоголот на Исаевски за конечни 2:1

Фудбалерите на Беласица забележаа значајна победа против Ренова и за Тетово гостите ги испратија со 3:1. Борбен меч во кој и двата тима демонстрираа желба за победа. Ивановски во 8 та минута го отвори резултатот додека гостите преку Мишковски на крајот од првото полувреме израмнија

Во 78 минута гостите играа со рака во 16 тникот по што беше покажан пенал за струмичките синобели. Во тој момент дојде до физички конфликт мегу Мишковски и Серафимовски по што судијата додели црвен картон за гостинскиот играч а Балдовалиев зголеми на 2:1

Пепи Ѓеоргиев ги донесе конечните 3:1 откако Милушев го пронајде пред петерецот на гостите

Гол на Филип Ивановски за 1:0

Гол  на Мишковски за 1:1

Гол на Балдовалиев од пенал за 2:1

Гол на Ѓеоргиев за конечни 3:1